Viazacie prostriedky

Viazacie prostriedky slide1 Viazacie prostriedky slide2 Viazacie prostriedky slide3
Svorky na oceľové laná
Svorky na oceľové laná Lanová svorka tiež nazývaná klip, ktorá zvyčajne pozostáva zo skrutky v tvare „U“, kovaného sedla a dvoch matíc, sa používa na upevnenie voľného konca slučky späť k lanu.

Sťahovacie pásky
Sťahovacie pásky Viazacie pásky sú z polyamidu. Majú teplotnú stálosť -40°C až +85°C. Viazacie pásky sú odolné voči rozpúšťadlám, benzínu, olejom, slanej vode, plesniam a voči riedeným organickým kyselinám. Čierne viazacie pásky sú s UV filtrom.

Hadicové spony
Sťahovacie páskyHadicové spony sú s povrchovou závitovkou z nerezovej pásky. Vďaka zaobleným hranám a hladkému povrchu pásky chránia povrch hadice pred poškodením. Hadicová spona s navareným domčekom zabezpečí rovnomerné rozloženie silového pôsobenia na hadicu po celom obvode, čo zvyšuje životnosť a odolnosť voči zlomeniu. Hadicové spony tvoria rozoberateľný spoj s hadicou.

Strmene
Sťahovacie páskyVýborný pomocník pri upínaní ťažných pásov a lán o ťažné oká, spájanie kladky s ochranným pásom a pod. Strmene sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania. Sú pozinkované a môžu byť lakované.

Popruhy
Sťahovacie páskyslúžia hlavne na fixáciu nákladu v priebehu transportu. Používajú sa v rôznych šírkach v závislosti od hmotnosti nákladu, ktorý majú fixovať, v rôznych dĺžkach a prevedeniach:

  • jednodielne upínacie pásy (na jednom konci je račňa, druhý koniec je voľný).
  • dvojdielne upínacie pásy (krátka časť s račňou+dlhá časť s hákom, ktorý môže byť špicatý, rámový, karabinový, trianglový s poistkou).