Klinové remene BANDO

remene bando slide1

Klinové remene BANDO

BANDO - NAJKVALITNEJŠÍ VÝROBCA REMEŇOV NA TRHU

Sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť našim zákazníkom, ako autorizovaný distribútor, špičkové remene od jedného z popredných svetových výrobcov v tomto odvetví. Bando má dlhoročnú históriu inovácií a excelentného výkonu v oblasti výroby remeňov. Ich remene sú známe pre ich spoľahlivosť, odolnosť a vysoký výkon, čo ich robí preferovanou voľbou v priemysle.

V našej ponuke nájdete široký výber remeňov Bando, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvládali rôzne náročné podmienky prevádzky. Nech sú vaše potreby akokoľvek špecifické, môžeme vám pomôcť nájsť ten správny remeň, ktorý presne vyhovuje vašim požiadavkám.

Prečo si vybrať remene Bando?

 • Spoľahlivosť: Remene Bando sú známe svojou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou, čo znamená, že môžete počítať s ich bezproblémovou prevádzkou.
 • Výkon: S vysokým výkonom a efektívnym prenosom energie sú remene Bando ideálnym riešením pre rôzne priemyselné odvetvia.
 • Inovácie: Spoločnosť Bando investuje do výskumu a vývoja, aby neustále inovovala svoje produkty a poskytovala zákazníkom najnovšie technologické riešenia.

Nezáleží na tom, či potrebujete remeň pre automobilové, poľhohospodárske alebo priemyselné odvetvie, remene Bando vám poskytnú spoľahlivé a vysoko výkonné riešenie. Pre viac informácií a poradenstvo nás neváhajte kontaktovať.

BANDO - odborník na hnacie remene od roku 1906

BANDO - celosvetovo známy a renomovaný japonský výrobca remeňov a ďalších pohonných komponentov pre rôzne priemyselné odvetvia. Vysoká účinnosť s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu, vynikajúce vlastnosti produktu, najvyššie štandardy kvality, inovácie prostredníctvom neustáleho výskumu a vývoja, najmodernejšie výrobné technológie – to všetko radí spoločnosť BANDO k lídrom na svetovom trhu.

Bando je vývojovým a výrobným partnerom nasledujúcich automobilových skupín a značiek: BENTLEY - VW GROUP - TOYOTA - NISSAN - HONDA - MITSUBISHI - SUBARU - MAZDA - SUZUKI, BMW - CITROEN - PEUGOT - HYUNDAI -KIA a ďalší.

Materiál najvyššej kvality, špičková technológia , vysoká precíznosť a zmysel pre detail robia Bando jedného z najlepších a najpredávanejších výrobcov remeňov .

Naša spoločnosť je autorizovaným distribútorom spoločnosti BANDO v Európe, preto Vám u nás nehrozí, že si kúpite falzifíkát, alebo napodobneninu. Široký sortiment BANDO remeňov máme neustále na skladoch a vieme Vám poskytnúť technické poradenstvo. Disponujeme najväčšími skladovými zásobami na trhu. Ak nemáme požadované remene na sklade, vieme zabezpečiť ich dodávku do pár dní.

Kompletná ponuka remeňov BANDO

BANDO


Remene profilu HTD, RDR, ROZ režeme i z rukávov v našej dielni priamo podľa Vašej požiadavky (šírka).
A to vždy za tú najvýhodnejšiu cenu na trhu!

Odteraz ešte dostupnejšie REMEŇOVÉ PREVODY!

Radi by sme Vás oslovili s našou ponukou ohľadne remeňových prevodov.
Ponúkame Vám bezplatnú službu na zaškolenie Vašich zamestnancov, konštruktérov, údržbárov, kolegov.
Naši špecialisti v spolupráci s výrobcami Vám poskytnú prvotriedny servis a poradenstvo pri zaškolení a optimalizovaní správneho technického riešenia, skladovania, merania súosovosti remeníc, merania napnutia remeňov – skrátka všetkého čo patrí k remeňom.
Budeme veľmi radi, ak Vás budeme môcť navštíviť a znížiť Vaše náklady na údržbu.
V prípade potreby poskytneme aj školiacu miestnosť v Bratislave, kde Vás radi privítame.

Klinové remene pre poľnohospodárstvo

V poľnohospodárskom odvetví je značka Bando synonymom kvality a spoľahlivosti v oblasti hnacích remeňov. Ich sortiment ponúka prvotriedne produkty, ktoré sú špeciálne navrhnuté na splnenie náročných požiadaviek poľnohospodárskych zákazníkov. Značka Bando sa zaväzuje k ekologickým a energeticky úsporným riešeniam, pričom využíva najmodernejšie technológie vo výrobe hnacích remeňov a pásov. Tento prístup im umožňuje neustále rozširovať svoj sortiment a ponúkať širokú škálu produktov, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a využitiam v poľnohospodárstve.

Priemyselné remene

BANDO patrí medzi vedúcich svetových výrobcov v oblasti výrobkov z gumy a plastov. Ich produkty pre priemyselné odvetvie v oblasti pohonových riešení sú známe svojím vysokým prínosom a vynikajúcim pomerom medzi nákladmi a výkonom. Sú charakterizované výnimočnými vlastnosťami produktu a dodržiavaním najvyšších štandardov kvality. Spoločnosť sa venuje neustálemu výskumu a vývoju, čo jej umožňuje inovovať svoje produkty a využívať najmodernejšie výrobné technológie na trhu.

Skútrové remene a valčeky

Remene a valčeky pre skútre, známe ako variátorové remene, od spoločnosti Bando sú považované za jedny z najlepších vo svojej triede. Bando, ako renomovaný výrobca a dodávateľ OEM do prvovýroby pre skútre, ATV a malé automobily, ponúka široké spektrum riešení pre rôzne využitia. Ich inovatívne pohonné systémy a excelentná kvalita robia z ich variátorových remeňov prvú voľbu pre mnohých. S dlhoročnými skúsenosťami v odvetví majú schopnosť poskytnúť presne ten správny remeň, najmä pre skútre. Ich vynikajúci výkon je výsledkom vysokokvalitných materiálov, pokročilých výrobných procesov a inovatívnych vlastností. Práve preto sú jedným z hlavných dodávateľov OEM remeňov pre popredných výrobcov skútrov ako Honda, Kymco, Peugeot a ďalších. Bando je celosvetovým lídrom vo výrobe variátorových remeňov pre takmer každú značku skútra a ATV.

Remene pre poľnohospodárstvo

V oblasti poľnohospodárstva sa značka Bando prezentuje ako spoľahlivý partner a záruka kvality vo výrobe hnacích remien a pásov. Ich sortiment produktov je navrhnutý tak, aby vyhovoval vysokým štandardom a požiadavkám poľnohospodárskych zákazníkov. Spoločnosť Bando sa zaväzuje k ekologickej a energeticky efektívnej výrobe, pričom využíva najnovšie technológie a materiály. Ich politika sa sústreďuje na ekológiu a úsporu energie ako kľúčové hodnoty, čo sa odráža vo výrobe ich hnacích remeňov a pásov pre poľnohospodárstvo. Ich dôraz na používanie ekologických a efektívnych technológií im umožňuje neustále rozširovať sortiment produktov a ponúkať remene a pásky, ktoré sú nielen spoľahlivé, ale aj šetrné k životnému prostrediu. Bando je preto preferovanou voľbou pre poľnohospodárov, ktorí očakávajú najvyššiu kvalitu a zároveň dbajú na udržateľnosť a efektivitu vo svojej práci.

Automobilový trh

Na automobilovom trhu je spoločnosť Bando aktívnym partnerom automobilového priemyslu, ktorý prispieva k výrobe bezpečných, spoľahlivých a ekologických vozidiel. Ich významný prínos je viditeľný vo všetkých aspektoch automobilovej výroby. Renomovaní výrobcovia vozidiel sa s dôverou obracajú na ich špičkové technológie, pretože im zaručujú výrobky vysokej kvality. Bando sa stal preferovaným dodávateľom pre všetkých existujúcich zákazníkov OEM, čo svedčí o ich spoľahlivosti a schopnosti dodávať najvyššiu úroveň produktov a služieb. Ich odhodlanie k inováciám a neustálemu zlepšovaniu robí z nich kľúčového hráča na automobilovom trhu, ktorý prispieva k vytváraniu budúcnosti automobilového priemyslu. Bando je synonymom kvality a spoľahlivosti, na ktoré sa môžu spoľahnúť všetci výrobcovia automobilov pri vývoji svojich vozidiel.
Odteraz ešte dostupnejšie REMEŇOVÉ PREVODY!

Ponúkame Vám remene typu:

Drážkové remene

Skútrové remene

K všetkým tipom remeňov dodávame i remenice.
K ozubeným remeňom i ozubené remenice či tyče.
Všetko podľa Vašej požiadavky.


Klinove remene
Klinové remenice:
Klinové remenice s upínacím puzdrom

Remenice s predvŕtaným kužeľovým puzdrom (tzv. tapperlock) Najjednoduchšia a najrýchlejšia montáž upínacieho puzdra podľa priemeru hriadeľa. Profily: SPZ SPA SPB SPC

Predvŕtané klinové remenice

Tieto remenice majú tú výhodu, že otvor na montáž môže byť vyrobený podľa požiadavky zákazníka.

Profily: SPZ SPA SPB SPC

Predvŕtané hliníkové remenice
 • Klinové remenice schodišťové
 • Predvŕtané ozubené metrické remenice
 • Predvŕtané ozubené remenice s palcovým rozostupom
 • Ozubené metrické remenice s upínacím puzdrom
 • Ozubené remenice s palcovým rozostupom s upínacím puzdrom
 • Ozubené tyče
 • Ploché remenice s upínacím puzdrom
 • Remenica pre drážkové remene
 • Variátorové remenice
 • Upínacie puzdrá


KLINOVÝ REMEŇ S KLASICKÝM PROFILOM

Klasické klinové remene vyrábané v obaľovanom prevedený. Pomer rozmerov profilu šírka:výška je 1:1,6. Gumené jadro je chránené s textilným obaľovaním. Tieto remene majú technicky aj hospodársky dobrú konštrukciu a sú vhodné pre väčšinu bežných aplikácii v priemysle a v poľnohospodásrtve. Ponúkame kompletnú ponuku od výrobcov: Optibelt a Rubena.

PROFILY 5x 6x 8x Z/10 A/13 B/17 20x C/22 25x D/32 E/40
Šírka [mm] 5 6 8 10 13 17 20 22 25 32 40
Výška [mm] 3 4 5 6 8 11 12,5 14 16 20 25

REZANÉ KLINOVÉ REMENE S KLASICKÝM PROFILOM

Základný program rezaných remeňov pre klasické klinové remene. Je hospodárnejší, nakoľko pri rovnakých rozmeroch minimálny polomer remenice je menší, dôsledkom toho menšie sú remenice a pri realizácii je potrebný menší priestor. Dôsledkom odlišnej výrobnej technológie životnosť remeňov je dlhšia a tým je spoľahlivejšia ich funkčnosť. To má dosah na hospodárnosť, pretože zriedkavejšie výmeny znamenajú menšiu stratu času. Ponúkame kompletnú ponuku od výrobcov: Optibelt, Rubena.

PROFILY ZX/X10 AX/X13 BX/X17 CX/X22
Šírka [mm] 10 13 17 22
Výška [mm] 6 8 11 14

KLINOVÉ REMENE S ÚZKYM PROFILOM

Ich použitie je rozšírené takisto v priemysle ako aj v poľnohospodárstve. Tieto remene sú špeciálnymi variantmi klasických remeňov. Kvôli zvýšenému prevedeniu majú širšiu bočnú plochu, čím zaručujú väčší prenos síl a dlhšiu životnosť. RED POWER II remene od Optibeltu majú jedinečný prenášací výkon a vyššiu životnosť aj v prípade bezúdržbových pohonov.

PROFILY 9,5 12,5 SPZ SPA SPB SPC 3V/9N 5V/15N 8V/25N REDPOWER II
Šírka [mm] 10 13 9,7 12,7 16,3 22 9 15 25 posilnené
Výška [mm] 8 10 8 10 13 18 8 13 23 klinové remene

REZANÉ KLINOVÉ REMENE S ÚZKYM PROFILOM

V technike pohonov znamenajú optimálnu šetrnosť, lebo pri menších prevodoch zaručia veľkú rýchlosť a vysoký koeficient prenosu. Zabezpečia vyššiu prenos sily a väčšiu účinnosť ako obaľované remene a preto realizácia môže byť rozmerovo menšie a s tým aj menej nákladové. Sú to špeciálne rozvinuté varianty klasických rezaných remeňov.

PROFILY AVX10 AVX11.9 AVX13 XPZ XPA XPB XPC 3VX/9NX 5VX/15NX
Šírka [mm] 10 11.9 13 9,7 12,7 16,3 22 9 15
Výška [mm] 8 8 10 8 10 13 18 8 13

VIACNÁSOBNÉ KLINOVÉ REMENE S KLASICKÝM PROFILOM

Viacnásobné remene boli vyvinuté jednako pre priemysel a poľnohospodárstvo. Vďaka svojmu tvarovaniu obsadili dôležitú úlohu v poľnohospodárstve, sú rozšírené hlavne pri remeňových pohonoch na kombajnoch. Preplátovanie jednotlivých remeňov majú protišmykovú funkciu na remeniciach. Boli vyvinuté špeciálne varianty aj do extremného pracovného prostredia, napr. tepluvzdorné a zvlášť posilnené (amid, kevlár).

PROFILY HA HB HC HD
Šírka [mm] 13 17 22 32
Výška [mm] 10 13 16 v22

VIACNÁSOBNÉ KLINOVÉ REMENE S ÚZKYM PROFILOM

Viacnásobné remene s úzkym profilom boli vyvinuté jednako pre priemysel a poľnohospodárstvo. Vďaka svojmu tvarovaniu obsadili dôležitú úlohu v poľnohospodárstve, sú rozšírené hlavne pri remeňových pohonoch na kombajnoch. Preplátovanie jednotlivých remeňov majú protišmykovú funkciu na remeniciach. Boli vyvinuté špeciálne varianty aj do extremného pracovného prostredia, napr. tepluvzdorné a zvlášť posilnené (amid, kevlár).

PROFILY HSPZ HSPA HSPB HSPC HXPB
Šírka [mm] 9,7 12,7 16,3 22 16,5
Výška [mm] 10.5 12.5 15.5 20.5 15,6

VIACNÁSOBNÉ REMENE (AMERICKÝ ŠTANDARD)

Viacnásobné remene boli vyvinuté jednako pre priemysel a poľnohospodárstvo. Vďaka svojmu tvarovaniu obsadili dôležitú úlohu v poľnohospodárstve, sú rozšírené hlavne pri remeňových pohonoch na kombajnoch. Preplátovanie jednotlivých remeňov majú protišmykovú funkciu na remeniciach. Boli vyvinuté špeciálne varianty aj do extremného pracovného prostredia, napr. tepluvzdorné a zvlášť posilnené (amid, kevlár).

PROFILY 3V/9J 5V/15J 8V/25J 3VX/9JX 5VX/15JX
Šírka [mm] 9 15 25 9 15
Výška [mm] 10 15 25.5 10 15

ŠESŤHRANNÉ KLINOVÉ REMENE

Boli konštruované na viac hriadeľové pohony, kde smer otáčania môže byť striedavé. Najčastejšie sa vyskytnú v najrôznejších oblastiach poľnohospodárstva. Majú obaľované prevedenie, kde ťažný element je v strede remeňa

PROFILY AA/HAA BB/HBB CC/HCC 22x22 25x22 DD/HDD
Šírka [mm] 13 17 22 22 25 32
Výška [mm] 10 13 17 22 22 25

Valivé ložiská P & M, s.r.o